Kategoriler
Blog Yazıları

Çene Ameliyatı Güncel Fiyatları Ne Kadar?

Vücudumuzun her kısmının kendine göre özel fonksiyonları bulunmaktadır. Çene kısmı da beslenme, solunum ve konuşma gibi eylemleri yapmamıza yardımcı olur. Bu olaylar gerçekleşirken çene kısmında bazı deforme yani bozulmalar görülebilir. Çene kısmındaki bozukluklar genelde üst ve alt çene, yüz ve baş ile birlikte değerlendirilerek karar verilen bir hastalıktır.

Çene ameliyatı, çenenin herhangi bir kısmında ya da tamamında meydana gelen bu bozulmaları düzeltmek, hastaları kendilerini daha iyi hissettirecek ve yukarıda bahsi geçen eylemleri daha rahat bir şekilde yapabilmesine yardımcı olmak amacı ile yapılır.

Çene ameliyatı içerisinde, üst ve alt çenenin doğumsal ya da kazalara ve çeşitli durumlarda meydana gelen bozuklukları karşı, yüzün bütününe uyum sağlayacak şekilde yapılır. Yapılan ameliyatlar sonrası çenedeki fonksiyonel bozukluklar ve oluşan diğer deformelerin tamamı düzelmektedir.

Çene Ameliyatı Güncel Fiyatları Ne Kadar?

Çene ameliyatı, uzman hekimler tarafından ön muayene, tetkik, tedavi yöntemleri gibi prosedür sonuçlarına göre karar verilen ameliyatlardandır. Bu ameliyatların fiyatları uygulanacak tedavi ve muayene sonucuna göre farklı olmaktadır. Çene ameliyatı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hastanın ön muayeneye gelmesi gerekmektedir. Kliniğimizden randevu almak ve eğer il dışından gelecek iseniz ön muayene hakkında bilgi sahibi olmak için hemen arayınız.

Çene Ameliyatı Ne Zaman Yaptırabiliriz?

Çene ameliyatı, hastaların ilk muayenesinin ardından uzman hekimlerce yapılan değerlendirmeler sonrası yapılmaktadır. Her hastanın yaşadığı sorun ve çözümü farklı olacağından ameliyat olmadan da çözülebilir bir hastalık ve bozulma olup olmadığı uzman hekimlerin yaptığı tetkikler ile ortaya çıkmaktadır. Eğer ortognatik cerrahi yöntemleri ile var olan çene bozukluğu sorunu giderilemiyorsa çene ameliyatı yapılır.

Çene ameliyatları kişilerin kemik gelişimleri göz önünde bulundurularak da karar verilen ameliyatlar arasında yer almaktadır. Genelde 18 yaş sonrasında yapılan çene ameliyatları eğer erken müdahale gerektiren bir hasta var ise 18 yaşından öncede yapılabilir. Ancak bu durumda hastanın çene yapısındaki ciddiyete göre karar verilmektedir.

Çene ameliyatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız: https://dentovaakademi.com/konya-cene-problemleri-cene-cerrahisi-cene-estetigi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir