Kategoriler
Blog Yazıları

Çene Botoksunun Faydaları Nelerdir?

Çene bölümünün yan kısmında olan ve en güçlü çiğneme kası olan masseter kası, büyütülerek dışardan bakıldığında görülebilecek bir hal almaktadır. Bu olayın en önemli sebepleri, diş sıkma ve diş gıcırdatmanın yanı sıra fazla miktarda sakız çiğnenmesi ve sert et tüketilmesidir. Bu hastalığın tedavisi için uygulanan çene botoksu faaliyeti, masseter kasının bulunduğu yerin alt kısmının inceltildiği bir işlemdir. Çene botoksu yüzün alt kısmındaki bozuklukları düzeltmek amacıyla etkin olarak uygulanan bir yöntemdir.

İnsanlar yoğun stres yaşadığı zamanlarda farkında olmadan dişini sıkabilmektedir. Diş sıkma alışkanlığı kazanan kişilerde çene kasları büyümektedir. Bu durum yüzün genel görünümü açısından kötü gözükmektedir. Bu durumdan dolayı çene botoksu uygulanarak yüz daha orantılı hale getirilmektedir.

Çene Botoksu Neden Yapılır?

Masseter kasının büyümesi sağlık açısından pek fazla rahatsız etmez, fakat yüzün görünümünü büyük oranda olumsuz etkilemektedir. Çene yanlara doğru genişlemekte ve yüz şekli kareyi anımsatmaktadır. Masseter kası yüz görünümünün yanı sıra uyku esnasında diş gıcırdatması ve diş sıkma gibi problemler de çıkartmaktadır. Ayrıca hem dişlerde ağrıya sebep olup hem de diş sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Çene botoksu bu tarz rahatsızlıkları önlemek için yapılır.

Çene Botoksunun Faydaları Nelerdir?

  • Bu uygulama son derece güvenilir bir uygulama olup, cerrahi bir müdahaleye gerek duyulmadan yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı plastik cerrahi gibi risk de taşımaz.
  • Çene botoksu ile kare şeklinde olan yüzün, olması gereken oval şekline geri dönmesi sağlanır.
  • Çene kaslarına uygulanan botoks ile çene kasları küçülmektedir. Bu sebepten dolayı yüz hatları da daha belirginleşir.
  • Çeneyi sıkmaktan meydana gelen ağrıyı ve diş gıcırdatmadan dolayı ortaya çıkan rahatsızlıkları engeller.

Çene Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Çene şeklinden memnun olmayan kişiler ve Konya çene botoksu uygulamasından dolayı sorun yaşamayacak olan yetişkin hastalar bu işlemi yaptırabilmektedir. Fakat hamile anneler, emziren anneler ve genel sağlık durumu iyi olmayan bireyler için bu tedavi önerilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir