Konya Diş Kaplama - Lamina Veneer (Yaprak Porselen)

Tedavilerimiz

Randevu Al

S.S.S.

Eğer öncesinde diş etleriyle ilgili herhangi bir tedavi gerekmiyor ise 2 yada 3 seansta toplamda 1 hafta içinde güzel görünümlü dişlere ve güzel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Porselen lamina tedavisinde ilk seansta dişler aşındırılmadan ölçü alınır ve elde edilen alçı modelde bazı eklemeler yapılarak modelleme yapılır. Daha sonra bu modele göre dişlerde aşındırma yapılır ve hassas ölçü materyalleriyle tekrar ölçü alınır. Diğer seansta porselen laminalar beğenildiyse dişe yapıştırma aşamasına geçilir. Herhangi bir değişiklik isteniyorsa yapıştırma işlemi bir sonraki seans yapılır.

Konya lamina diş, genel olarak yaprak porselen olarak bilinir. Diş yüzeylerindeki gözle görülür şekil bozukluklarının tedavisinde en etkili yöntemdir. Daha çok ön tarafta bulunan dişlerin görünümü düzeltmede tercih edilir. Yaprak porselenler sorunlu diş yüzeylerine yapıştırmak suretiyle uygulanır.

Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. İhtiyaç duyan herkes yaptırabilir. Konya lamina diş uygulamasından önce var olan diş problemlerinizin tedavisini görmenizde yarar vardır.

Alışkanlıklarınız dahilinde süresi kişiden kişiye değişir. Yaptırdıktan sonra rutin diş hekimi kontrollerinizi yaptırmanız ve sert cisimleri ısırmamanız durumunda uzun ömürlü bir kullanım olacaktır.

Diğer tedavi yöntemleriyle mukayese edildiğinde, bu uygulamanın daha pahalı olacağını belirtmek isteriz. Çünkü lamina işleminde kullanılan teknik, çok iyi ve hassas olduğu için pahalı bir işlemdir.

En öncü faydası estetik bir gülümsemeye kavuşmanızı sağlar. Üstelik çok kısa süren işlem ile mümkündür bu ve dişlerinize herhangi bir zararı yoktur. Diş uygulamalarında sıkça eleştirilen yapay görünümün aksine burada oldukça doğal görüntü elde etmeniz mümkün.

Konya Diş Kaplama

Gülerken estetik kaygı duyuyor musunuz? Bir çok insan dişlerinin görünümünde rahatsız olduğu için gülerken ağzını kapatıp kendini sıkmaktadır. Artık buna son verme zamanı geldi. Konya diş kaplama uygulaması ile artık istediğiniz gibi gülümseyebileceksiniz.

Konya Diş Kaplama - Porselen Lamina diş yaprak porselen nedir?

Bu yöntemde dişlerin klasik porselen kaplamalardaki gibi tamamen kesilmesine gerek yoktur. Dişin sadece ön yüzünden 0.3-0.7 mm aşındırılması yeterlidir. Estetik beklentinin yüksek olduğu vakalarda diş yapısına en az zarar veren yöntemdir.

Konya Diş Kaplama - Porselen lamina tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

  • Yapısal olarak formu bozuk olan dişlerde
  • Diş renklenmesinin ağır olduğu durumlarda beyazlatma tedavisi yeterli olmuyorsa
  • Diş aralarında boşluklar varsa
  • Kırık ve aşınmış dişlerde
  • Aşırıya kaçmayan çapraşııklık durumlarında ortodontik tedavi istenmiyorsa

Porselen lamina tedavisi uygulanabilir.

Porselen lamina tedavisinin ömrü ne kadardır?

Gelişen teknolojiyle birlikte porselen sistemleri sürekli gelişmektedir. Bu sayede iyi yapılmış bir porselen lamina tedavisinden sonra bu dişler normal ağız bakımı yapılarak yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilir. Porselen laminaların ömrünü uzatmak için ayrıca tırnak yeme gibi kötü alışkanlıkların da yapılmaması gerekir.

Dentova Akademi
Selçuklu Şubemiz gece 23:00'e kadar açıktır.