Konya Diş Teli Fiyatları - Şeffaf & Porselen Diş Teli Tedavisi

Tedavilerimiz

Randevu Al

S.S.S.

Diş teli tedavisi uzun süren ve sabır isteyen bir süreçtir. Doktor hastaya gerekli bilgileri ve tedavi sürecini doğru şekilde anlatmalıdır. Hasta doktorun söylediği her şeye harfiyen uymalıdır. Aksi takdir de büyük sıkıntılar oluşabilir diş teli takıldıktan sonra ağrılar olabilir. Ağrıların sebebi de ağız yapısında meydana gelen değişikliklerden kaynaklanır. Bu nedenle doktorla sürekli irtibat halinde olmak gerekir.

Diş teli tedavisi esnasında braketler hasar görebilir. Bunu engellemek için dişleri fırçalamak için sert diş fırçasından uzak durmak gerekir. Bastırarak fırçalamamak önemlidir. Dişlerin temizliğinde yumuşak bir fırça kullanılmalıdır. Hafif hareketlerle dişler temizlenmelidir. Diş ipleri de tercih edilebilir. Bunun için en iyisi mumlu olan diş ipidir.

Konya Diş Teli Fiyatları

Konya diş teli tedavisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diş teli tedavisi uzman ortodontist hekimlerimiz tarafından Dentova Akademi kliniğimizde yapılmaktadır. Konya diş teli fiyatları ve daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Günümüzde diş teli tedavisi konusunda büyük inovasyonlar yaşanmaya devam ediyor. Tıbbi ve teknolojik gelişmeler sonucunda ağız ve diş problemleri kısa doğru şekilde çözümlenir. Böylece sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz. Doğru tedavi için iyi bir araştırma yapılması çok önem taşıyan bir konudur.

Diş ve çevre dokuları kaynaklı ağız ve yüz anormalliklerini düzeltme işlemine ortodonti adı verilir. Günümüzde diş teli tedavisi dişlerle çenenin ü boyutlu olarak uyum içerisine getirilmesiyle oldukça kolay bir hale getirilmiştir. Eğer dişlerinizden ve ağız yapınızdan rahatsız oluyorsanız doğru bir yerden destek almak gerekir. Böylece daha kaliteli bir yaşam sağlanır.

Konya Diş Teli Tedavisi - Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş tellerinin uygulaması belirli bir zaman alır. Sürekli güç uygulama prensibi gerekir. Ama tabi ki uygulanan güç orantılı olmalıdır. Dişlerin istenen görüntüyü alması için sürekli ve hafif bir basınç yapılır. Braket adı verilen aparatlar dişlere yapışan ve üzerlerinden tellerin geçebildiği deliklerdir. Bunlar dişe yapışık halde bulunur. Böylece 24 saat tedavi yapabilme imkanı sunar.

Konya diş teli tedavisinde amaç dişleri kemik içerisinde hareket ettirmektir. Tabi bu hareket durumu da belirli bir süre alır. Dişler kemik içerisinde ayda 1 ya da 2 mm civarında hareket eder. Bazen hastalar elastik ajanlar da kullanılabilir. Bunlar da her gün değiştirilebilen basit lastiklerdir. Dişin istenilen noktaya hareketini sağlar.

Konya Diş Teli - Muayene ve Teşhis

Diş teli tedavisine başlamadan önce hastanın iyi bir araştırma yapması çok önemlidir. Uzmandan alınan randevu ile diş teli tedavisi başlar. Muayene esnasında çeşitli analizler yapılır. Doktor hastanın tüm ağzını detaylı olarak inceler. Buna göre hastaya bilgiler verir.

Sefolometrik ve panoramik radyografilerle diş ve yüz fotoğrafları çekilir. Böylece sıkıntılar teşhis edilir. Gerekli tedavi rotası belirlenir. Doktor teller ve tedavi yöntemleri konusunda hastasını bilgilendirir. Tedavinin süreci ve hastanın yapması gerekenler hastaya detaylı aktarılır.

Diş Teli Tedavisi Ne Zaman Yapılır?

Konya diş teli tedavisi 7 yaşından sonra yapılabilir. Zaten uzmanlarda bu yaştaki tüm çocukların muhakkak tedaviden geçmesini tavsiye ediyor. Böylece olası gelişim sorunları erkenden tespit edilmiş olur. Doktorlar ilk randevu da röntgen çeker. Ağız ve diş yapısını inceleyerek bir tedavi yöntemi belirler.

Diş Teli Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Diş teli tedavisi erken yaşlarda tespit edildiği takdirde hastaya ömür boyu büyük kolaylıklar sunar. Sağlamış olduğu faydaları da şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Hasta çene ameliyatlarından kurtulur.
  • Çiğneme işlemi düzelir. Alt ve üst çenenin uyumsuz çalışması sindirime zarar verir. Yemekler daha rahat öğütülür.
  • Çene kapanış sorununu da bitirir. Birbirine uyumsuz büyüyen çene diş çapraşıklığına ve kapanış sorunlarına neden olur.
  • Çene kaslarını korur. Çene kasları dişler uyumsuz olduğunda deforme olurlar. Bu da çene ve eklem sorunları sebebiyle çene kaslarına baskı yapar. Bu durumun sonucunda da şiddetli baş ağrıları olur. Diş teli tedavisi işe ısırma ve çiğnemeler düzene girer.
  • Güzel bir gülüş sağlar.
  • Diş etlerini korur.
  • Dişleri çürük tehlikesinden korur. Bozuk diş yapısı olduğunda dişler ne kadar fırçalansa da tam olarak temizlenemez.
  • Zamanında yapılan tedavi işe sağlam dişler de korunur.
  • Konuşma kolaylaşır. Üst çene alta göre daha önde olduğundan bazı harflerin seslendirilmesinde sıkıntılar olabilir. ‘’S, ş, m ,n, ç’’ gibi harflerin doğru telaffuzu için dişlerin duruşu çok önemlidir.
Dentova Akademi
Selçuklu Şubemiz pazar dahil gece 02:00'e kadar açıktır.