Kategoriler
Blog Yazıları

Nöbetçi Diş Hekimi Hizmetleri

İnsan hayatının sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi vücuttaki sistemlerin işlevini yerine tam olarak getirmesine bağlıdır. Bu sistemlerden olan sindirim sistemi, besin alma ve alınan besini gerekli yerlere ulaştırma görevini üstlenmektedir. Ağız sindirim sisteminin başlangıç organıdır. Ağızda oluşabilecek herhangi bir sıkıntı tüm vücut sağlığının kötü etkilenmesine sebep olabilmektedir. Dişler sindirim sisteminin önemli bir parçasıdır. Ağza alınan besinin parçalanmasını sağlayarak sindirimi başlatmaktadır. Bu anlamda diş sağlığı oldukça önemlidir. Diş sağlığının tehlikeye girdiği her anda hizmet veren nöbetçi diş hekimi ile acil oluşan ağrı ve kanamalarda kurtulabilir ve tedavi ertelenmeden yapılmaktadır. Dünyada ve ülkemizde en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesi diş ve diş eti sorunlarıdır. Fakat bu sorunların insan hayatını doğrudan ve büyük bir şekilde etkilemeyeceği düşünülerek tedavisi çoğunlukla ertelenen bir sorun olarak kalmaktadır.

Diş Sağlığının Önemi

Diş sağlığı diğer organları etkilemeyecek gibi bir düşünce olsa da dişlerde çıkan bir sorun başka hastalıklarında habercisi olabilmektedir. Bu bakımdan oldukça hassas ve dikkat gerektiren bir konudur. Dişler vücudumuzda yemeklerin parçalanarak sindirime gönderilmesinde önemli rol aldığı gibi konuşma yetisinin düzgün olmasında da etkilidir. Eksik dişi olan bir kişi bazı sesleri çıkarmakta güçlük çekebilmektedir. Ayrıca dişlerin çürük veya eksik olması kötü bir görünüme yol açacağı gibi ağzın kokmasına da sebep olabilmektedir. Bazı diş eti hastalıları çenenin erimesine kadar giderek büyük sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu sorunları ortadan kaldırmada uygulamaya konulan nöbetçi diş hekimi sistemi ile çözüme kavuşturmak gerekmektedir.

Dişlerin Korunma Yöntemleri

Diş sağlığını koruma diğer çoğu hastalıkta olduğu gibi erken teşhislerle çözülebilir. Yılda en az iki kez muayene olunması gerektiğini belirten uzmanlar bununla beraber dişlerin düzenli olarak fırçalanmasını önermektedirler. İçme sularında yeterli miktarda flor bulunması da dişleri koruyabileceği gibi aşırı tatlı yiyeceklerden de kaçınılarak diş sağlığı korunabilmektedir.

Nöbetçi Diş Hekimi Uygulaması

Ülkemizde her geçen gün gelişen sağlık koşulları ile yeni hizmetler verilmektedir. Bu hizmetlerden birisi de nöbetçi diş hekimi uygulamasıdır. Her ne kadar randevu ile tedaviye giden hastalar olsa da çoğu zaman kliniklerin kapalı olduğu saatlerde diş ağrısı ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda nöbetçi diş hekimine başvurularak tedavi sağlanabilir.

Nöbetçi Diş Hekimi Hizmetleri

Nöbetçi Diş Hekimi Hizmetleri
Nöbetçi Diş Hekimi Hizmetleri

Diş tedavisi hastaların önceden randevu alarak gittiği kliniklerde detaylı bir şekilde teşhis konma ve tedavisi ile yapılır. Fakat çoğu acil vakalarda diş hekimi bulunamaması büyük sorunlara yol açabilmektedir. Mesai saatleri dışında dişte veya diş etinde başlayan bir kanama, şiddetli ağrılar ve enfeksiyon riskinin olduğu ağır travmatik vakalarda kliniklerin açılmasını beklemek oldukça zor bir durum olacaktır. Kliniğimizde mevcut olan Konya nöbetçi diş hekimi ile 24 saat boyunca karşılaşılacak diş ve diş eti problemleri tedavi edilebilmektedir. Sindirim sisteminin büyük bir işlevini yerine getiren dişlerin sağlığı önemsenmeli ve tedavisi ertelenmeden diş hekimlerince yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir