Dentova Akademi

Ali İhsan Erkan

Ali İhsan Erkan

Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan Erkan

Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan ERKAN,1986 yılında Kütahya’da doğmuştur. 2004 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 2009 yılında başarıyla tamamlayarak Diş Hekimi unvanı almıştır. 2009-2011 yılları arasında kendine ait serbest diş hekimi muayenehanesinde çalıştıktan sonra 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamış, 2015 yılında TÜBİTAK desteği ile hazırlanan “Hamilelerde oral hijyen motivasyonunun çürük risk faktörlerine etkisi” isimli tez çalışmasını tamamladıktan sonra Doktora( PhD) derecesini almış ve Restoratif Diş Tedavisi Uzmanı olmuştur.

Uzm. Dr. Dt.Ali İhsan ERKAN, hem doktora hem de sonrasında özellikle Porselen Lamina, zirkonyum, bonding işlemleri gibi estetik diş tedavilerini bilimsel düzeyde hastalarına uygulamıştır ve zaman zaman bunları uluslararası kongrelerde poster sunumları şeklinde sunmuştur. Üç uluslararası dört adet yurtiçi bilimsel yayında yer alan Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan ERKAN’ın toplamda yurtiçi içi ve yurt dışında sunulan onlarca sözlü ve poster sunumu vardır.

İyi derecede İngilizce bilen Uzm. Dr. Dt. Ali İhsan ERKAN Konya ilinde Dentova Akademi Ağız ve Dİş Sağlığı Polikliniği’nde hekim ve şirket ortağı olarak devam etmektedir.

Telefon
WhatsApp