Dentova Akademi

Konya Diş Muayene Kliniği & Muayene Ücretleri - Oral Diagnoz

  • Anasayfa
  • Konya Diş Muayene Kliniği & Muayene Ücretleri - Oral Diagnoz
Konya Diş Muayene Kliniği & Muayene Ücretleri - Oral Diagnoz

Konya Diş Muayene Kliniği

Konya diş muayenesi yaptırmak isteyen kişiler için, Dentova Akademi kliniğimizde son nesil teknolojilerle hastamızın dişlerini muayene ediyoruz ve dişlerinde bulunan tüm problemleri kendilerine iletiyoruz.

Tıp teknolojisinin gelişmesi aynı zamanda kitlelerin sağlık hizmetlerine erişimini de arttırdı. Artık birçok rahatsızlık yapılan checkup sayesinde erken teşhis edilip tedavisine başlanabiliyor. Sağlıkta bir motto haline gelen “Erken teşhis hayat kurtarır.” Sözü insanları yıllık düzenli checkup yaptırmaya teşvik ediyor.  Diş kliniklerinde bu checkup kavramının yerini oral diagnoz alıyor. Konya oral diagnoz yaptırmak için ideal bir şehrimizdir. Gelişmiş klinikleri sayesinde çevre illerden gelen hastalara da bakmaktadır.

Konya Diş Muayene - Oral Diagnoz Nedir?

Ağız içindeki olan ya da olması muhtemel potansiyel rahatsızlıkların belirlendiği, tedavi planlarının çıkartıldığı bir muayenedir. Diş hekiminiz, ağız içini elle, gözle muayene eder. Problemleri belirler. Daha sonra çekilen filmlerle diş köklerini inceleyip, ortodontik problemleri teşhis eder. Son olarak tedavi planı çıkartarak belli periyotlarla seanslara gelmenizi tavsiye eder. Yani kısacası dişleriniz için bir checkup yapılır.

Oral Diagnoz neden önemlidir?

Özellikle ortodontik problemlerde erken teşhis çok önemlidir. Tedavinin başarıya ulaşma olasılığını ve tedavi sürecini kısaltır. Ayrı ağız içindeki çeşitli problemlerin erken teşhis edilmesi birçok sorunun erkenden önlenmesine yardımcı olur. Çürüyen bir dişin erken fark edilmesi ile flüorür desteği ile güçlendirme yapılabilir. Bu güçlendirme neticesinde dişinizi iyi bir bakımla çok daha uzun süre kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde çürüğün erken fark edilmesi herhangi bir kanal tedavisine gerek kalmaksızın dolgu yapılarak doğal dişinizin ömrünü uzatabilir. Bunlar kısa vadede maliyet azaltıcı yöntemlerdir. Diş etinizde sizin çok önemli bulmadığınız bir kızarıklık dahi tüm dişlerinizi kaybetmenize sebebiyet verebilir. Enfekte olmuş kızarık dokular diş köklerinize inerek onarılması güç zararlar verebilirler. Bu rahatsızlıkların erken teşhis edilmesiyle tedavi süreçleri çok daha basit olacaktır.  Ağzınızdaki doğal dişlerin yerini hiçbir şey tutmaz o sebeple erken teşhis ile dişinizi kurtarabilmenizi için en az yılda bir kez Konya oral diagnoz kliniklerini ziyaret etmelisiniz.

Oral Diagnoz Kliniğinde Hangi Hizmetler Sunulur?

  • Oral Diagnoz kliniklerinde ağız ve diş sağlığı muayenesi
  • Doğru teşhis konulması
  • Tedavi planlaması
  • Radyografik Araştırmaların Değerlendirmesi
  • Ağız hijyeni ve sağlığı eğitimi
  • Konsültasyon

Telefon
WhatsApp