Dentova Akademi

Diş Dövmesi Nasıl Yapılır? Yeni Trend Diş Dövmesi

  • Anasayfa
  • Diş Dövmesi Nasıl Yapılır? Yeni Trend Diş Dövmesi
Diş Dövmesi Nasıl Yapılır? Yeni Trend Diş Dövmesi

Diş Dövmesi Nasıl Yapılır?

Hastadan hastaya ölçüler değiştiği için her hasta üzerinden dijital ortamlarda gerekli diş ölçümleri yapılmaktadır. Bu ölçümler sonucunda dişe uygun kaplama ilgili teknisyen tarafından üretilir. Yapılan bu porselen yaprak kalıp dişin üzerine tam ortalanmış şekilde oturtturulur.  Diş dövmesinde en avantajlı durum istenilen durumda kaplamanın kolayca silinebilir nitelikte olmasıdır. Kalıcı dövme yaptırdıysanız silmesi mümkün değildir. Diş dövmesi yaptıracağınız hekime:

  • amblemi,
  • logoyu ya da
  • emojiyi fotoğraf şeklinde vermelisiniz. Daha detaylı bilgilendirme için diş dövmesi merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

Diş dövmesi Ne Kadar Zaman Almaktadır?

Yaptırdığınız yere göre değişiklik gösteren diş dövmesi yapan merkezimizde 2 ila 3 gün sürmektedir. Fakat bu süre istediğiniz şekle göre farklılık göstermektedir.

Diş Dövmesi Yaptırmak Canımı Acıtır Mı?

Yaptıracağınız diş dövmeleri sizin hekime verdiğiniz fotoğrafa göre düzenlenmekte olup uygun laboratuvar koşullarında tam dişinize uygun bir kalıp halinde yapılmaktadır. Yapılan işlem çok kısa bir zaman almakla beraber herhangi bir ağrısı bulunmamaktadır.

Diş Dövmelerinde Kimyasal Madde Var Mıdır?

Diş dövmeleri içerisinde herhangi bir boya ya da kimyasal madde bulunmamaktadır. Diş dövmesinin hammaddesi porselendir. Porselen sıvı bir şekilde diş üzerindeki kalıba sürülerek fırınlanır. Böylece etraftan gelen hasarlara karşı dayanıklı bir dişe ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla beraber her yaştan kişi diş dövmesi yaptırabilmektedir.

Telefon
WhatsApp