Dentova Akademi

Konya Restoratif Diş Tedavisi - Diş Çürükleri & Kırıkları

  • Anasayfa
  • Konya Restoratif Diş Tedavisi - Diş Çürükleri & Kırıkları
Konya Restoratif Diş Tedavisi - Diş Çürükleri & Kırıkları

Konya Diş Çürükleri & Kırıkları

Konya diş çürükleri & diş kırıkları tedavileri Restoratif Diş Tedavisi olarak da bilinmektedir. Diş çürükleri insan hayatını çok olumsuz yönde etkileyen ciddi bir sağlık sorunudur. Diş çürüğünün verdiği ağrıyı yaşayanlar ve tecrübe sahibi insanlar bilse de bu ağrıyı hemen hemen bilmeyen yoktur. Son zamanlarda teknolojinin de sağladığı imkanlarla birlikte bu ağrılar fark edilir bir şekilde azaltılarak dişin eski düzgün ve sağlıklı görünümüne kavuşması amaçlanmıştır. Bazı dişler doğuştan genetik olarak sağlıksız olsa da bazı dişler zamanla bakımının yapılmaması, birtakım rahatsızlıklar ve fazla şekerli gıdalar tüketildiği için aşınmaya ve çürümeye başlar. Çürüyen dişin yerini ise siyahlık ve büyük boşluklar alır. Ağızda oluşan çürük dişler sebebiyle birçok olumsuzluk ve sorun ortaya çıkar bunlardan birisi önüne geçilemeyen ağız kokularıdır. Ağız kokuları insanı psikolojik olarak büyük ölçüde etkileyen bir sorundur.

Konya Restoratif Diş Tedavisi - Diş Çürüğünün Başlıca Nedenleri

Sahip olunan bir takım genetik özellikler: dişin yapısı ve tükürükteki bileşenler.

Fazla şekerli besin tüketimi

Beslenme sonralarında dişe gerekli bakımın yapılmaması ve karbonhidratların dişlerde kalarak çürümeye yol açması

Sürekli diş fırçalanmaması bundan dolayı dişlerin zamanla sağlığının bozulması gibi faktörler diş çürüğünün başlıca nedenleridir.

Konya Diş Çürüğü & Kırığı Tedavisi

Ağızda oluşan bu çürükleri bitirmek ve bütün kırıkları düzeltmek amacıyla yapılan Restoratif diş tedavisi, dişlerinizdeki kusuru büyük oranda kapatarak ağzınızda var olan acı ve ağrıları azaltmaya yardımcı olur. Konya da bilinen uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen Restoratif diş tedavisi, çürük dişin fre adı verilen özel uçlarla temizlenmesinin ardından şekil verilerek yerinin doldurulması işlemidir. Bu işlem ağrısız ve acısız olmakla birlikte dişinizin durumuna göre bir gün ya da birkaç seans sonrasında tamamlanır.

Unutulmamalıdır ki çürük diş iyileşmez ve tedavi edilmezse birçok sorunu beraberinde getirir. En iyi ve kalıcı yöntem bir diş hekimine görünerek restoratif diş tedavisi olmaktır.

Restoratif diş tedavisi tamamlandıktan sonra dişler günde en az 3 kere fırçalanmalı ve bütün gerekli bakımları yapılmalıdır. Diş fırçası 2 ayda bir değiştirilerek fırça ve macunun kalitesine dikkat edilmelidir. Tedavi edilmeyen diş çürükleri zamanla diğer dişlerin çürümesine neden olabileceğinden tedavi en gerekli yöntemdir.

Telefon
WhatsApp