Dentova Akademi

Konya Ortodonti | Konya Yamuk ve Çarpık Diş Tedavisi

  • Anasayfa
  • Konya Ortodonti | Konya Yamuk ve Çarpık Diş Tedavisi
Konya Ortodonti | Konya Yamuk ve Çarpık Diş Tedavisi

Konya Yamuk ve Çarpık Diş Tedavisi | Ortodonti

Konya yamuk ve çarpık diş tedavisi için Dentova Akademi’de uzman ortodontistlerimiz tarafından destek alabilirsiniz. Konya Ortodonti kelimesi yunanca kökenli “orthos” ve “odontos” kelimelerinden türetilmiştir ve düzgün dişler anlamına gelmektedir. Genel olarak da günümüzde insanlar ortodontik tedaviyi yalnızca diş teli ile tedavisi olarak düşünmektedir. Halbuki bu görüşün çok ötesinde çok daha kapsamlı görevlerimiz vardır. Asıl amacımız bireyin daha iyi estetik görünüme, fonasyona (konuşmaya) ve fonksiyona (çiğneme) ulaşmasını sağlamaktır. Bunun için dişlerin sıralanmasından daha öncelikle hem çene-yüz bölgesinin ideal görünüme kavuşması hem de çeneler arası ilişkilerin düzenlenmesi için tedavilerimiz planlanmaktadır.

Diş teli tedavisi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız: https://dentovaakademi.com/konya-dis-teli-fiyatlari-seffaf-porselen-dis-teli-tedavisi/

Sağlımız için önemli olduğu kadar dikkat etmemiz gereken noktalar arasında yer alan ağız ve diş bakımlarında mutlaka bizlere önerilenleri uygulamakta fayda vardır aynı zamanda belli aralıklarda kontrolleri yaptırmanın hem dişlerimiz hem de sağlımız açısından dişlerimiz oldukça önem taşımaktadır. Bunlar ile birlikte birçok hastalığın habercisi olan belirtilerde erke teşhis ve tedaviler için göz önüne almakta faydası olacaktır.

Ortodonti de bilindiği gibi dişlerimiz ile ilgili bölümlerden bir tanesidir. Sizlere Ortodonti ve nasıl ne zaman uygulanması gerektiği hakkında bazı önemli noktaları aktarmaya çalışacağız

Konya Ortodonti Tedavileri

Eğri çarpık, aralıklı ve yamuk dişlerde en fazla uygulanan tedavi yöntemi ortodontidir. Burada ortodonti uygulamasının her yaş için uygulandığını hatırlatmak isteriz

Kullanılan braketler dişlerin yapısına ve eğriliğine göre farklılık göstermektedir. Porselen braketler, şeffaf braketler, lingual braketler şeklinde uygulanacak yöntemler vardır.

Ortodonti doğal bir tedavi yöntemi olduğunu hatırlatmak isteriz yani dişlere farklı bir işlem yapılmadan kullanılan aparatlar sayesinde zaman içinde dişlerin düzelmesine neden olunmaktadır iki veya iki buçuk yıl arasında süren bu uzun tedavi sonunda herhangi bir sorun kalmayacak şekilde düzgün dişlere sahip olabilirsiniz.

Konya Yamuk ve Çarpık Diş Tedavisi & Konya Ortodonti

Konya Yamuk ve Çarpık Diş Tedavisi & Konya Ortodonti

Konya Yamuk Diş Tedavisinde Kullanılan Malzemeler

Kullanılacak olan malzemeler diş yapısına ve uygulanacak tedaviye uygun olarak her hasta için özel hazırlanmaktadır. İki haftada bir farklı düzleştiriciler takılarak istenilen sonucun alınması sağlanır.

Eğri dişlerin çene yapısını da etkilediğini hatırlatmak isteriz bu neden ile çiğnemelerde, nefes almalarda sorunlar yaşanmasına da neden olmaktadır. Bu gibi durumlar sağlınızı farklı şekillerde etkilemesine neden olurken aynı zamanda başka hastalıkların oluşmasına sebebiyet vermekte.

Çene ve dişlerin eğriliğine uygun yapılacak işlemler sonrası uygulanacak Konya ortodonti tedavisi ve aksatmadan takip edilecek kontroller daha sağlıklı ve olumlu sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Bunun ile birlikte ne kadar erken yaşlarda başlanır ise tedavinin süresi daha kısa olması ve alınacak sonuçlarında o kadar iyi olacağını vurgulamak isteriz.

Konya Ortodonti - Ortodontik Tedaviler ne kadar sürer?

Ortodontik tedaviler diğer dental tedavilere göre daha uzun sürmektedir. Ortodontik tedavilerin çeşitliliğine bağlı olarak tedavi süreleri de farklılık göstermektedir. Her bireyin tedavi ihtiyacı farklıdır ve hastaların tedavi sürelerini kıyaslaması da doğru değildir. Ortalama ortodontik tedavi süresi 12-18 ay arasında değişmektedir. Ancak tedavi planlamasına veya hasta uyumuna göre bu süre uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Önemli olan hastaların tedavisinin uzman hekimlerce planlanması ve hastaya planlanan ortalama sürenin bildirilmesidir. Hastaların tedaviye uyumları, kontrollere düzenli gelmeleri ve tedavi gerekliliklerini yerine getirmeleri ortodontik tedavi süresini olumlu etkileyen unsurlardır.

Konya Ortodonti Tedavileri Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Çocuklarda daha erken sonuç alınmasının nedeni kemik yapısının genç olması daha kolay sonuçlar alınmasına neden olduğu bilinmektedir fakat bu tarz tedavilerin her yaş grubuna farklı uygulanabildiğini hatırlatmak isteriz

Her hasta için farklı süre ve tedavi şekli uygulanmasının nedeni dişlerin eğriliği ve çene yapısının farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Buda kullanılan malzemelere de yansımaktadır.

Her bölümün hekimi farklı olduğu gibi ortodonti bölümünde uzmanlık istemektedir bu neden ile oldukça uğraş isteyen işlemler için sizlerden istenilen ve uygulamanız gerekenler daha sağlıklı ve olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Ayrı bir tecrübe ve eğitim isteyen ortodonti uygulamaları ve tecrübeli yaklaşım önemlidir.

Eğri, çarpık ve aralıklı dişlerin zamanla sizlere yaşatacağı sorunlardan kurtulmak ve daha sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olmanız yönünden önem taşımaktadır. Doğru beslenme ve çiğneme kadar küçük yaşlarda diş bakımının da önemli olduğunu vurgulamak isteriz. Eğri dişlere süt dişlerinin erken çekilmesi, parmak emmeleri ile birlikte yetersiz beslenmeler neden olmaktadır. Küçük yaşlarda verilecek yâda sahip olunacak bu alışkanlıkların ilerleyen yıllarda her açıdan sağlımızı korumak için önem taşımaktadır.

Estetik bakımından da artık oldukça önem taşıyan sağlıklı bir ağız çene yapısı içinde uygulanan tedavi yöntemi olması ile birlikte tercih edilmesi ile bilinmektedir. Çene yapısında ayrı bir önem taşımaktadır çünkü dişlerin yerleşimi yapısı ile burada göz önüne alınmaktadır buda çiğneme solunum, konuşma gibi durumlarda yaşanan sıkıntıların giderilmesini sağlamaktadır kişinin kendisine olan öz güveninin de yerine gelmesinde faydası olmaktadır.

Telefon
WhatsApp