Dentova Akademi

Konya Çocuk Diş Hekimi & Çocuk Diş Tedavisi

  • Anasayfa
  • Konya Çocuk Diş Hekimi & Çocuk Diş Tedavisi
Konya Çocuk Diş Hekimi & Çocuk Diş Tedavisi

Konya Çocuk Diş Hekimi

Çocuklar hem çok hassas hem de çok narin bir yapıdadır. Yetişkin insanlar kadar acılara dayanıklı değillerdir. Herhangi bir ağrı ya da acı durumunda çok fazla etkilenerek hem kendilerinin hem de anne ve babalarının üzülmesine sebebiyet verirler. Bu sebepten dolayı anne ve babalar genellikle ateşi çıkan ve bir ağrısı olan çocukları için sabahlara kadar uyku uyumaz iyileşmeleri için ise ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Çocuklar bebeklik döneminde çıkarmaya başladıkları süt dişlerinden sonra onların da dökülmesiyle birlikte yeni dişlerin çıkma sürecine girerler. İlk dişlerin çıkması çocuktan çocuğa değişiklik gösterse de çoğu çocuk hiç farkında olmadan diş çıkarırken çoğu çocuk ise çok büyük ağrılarla diş çıkarır. İşte bu süreçlerde genellikle konya diş hastanesi hekimlerine ihtiyaç duyulur. Konya çocuk diş hekimi belirli muayeneler sonucunda dişi çürüyen, kırılan ve bakterilerle dolan dişe ne tür bir tedavi uygulayacağına karar verir.

Konya Çocuk Diş Tedavisi

Konya çocuk diş hekimi çocukların diş çıkarma, diş çürümesi, diş sağlığı için yapılması gerekenler ve bakım süreci gibi dişle ilgili detayların olduğu tedavilerle çocuk ağız ve diş sağlığını önemseyerek büyük bir özveri ve güçlü sağlık ekibiyle birlikte hizmet verir. Bütün gayelerinin çocuklarda oluşan ağız içi yaralarını iyileştirmek, diş sağlığının korunması için yapılması gerekenleri çocuklara aşılamak, ve onları korkutmadan muayene etmeyi öğretmektir. Çocuklar işini severek yapan bu ekibin elinde bütün korku, kaygı ve endişe duygusundan uzaklaşarak hasta koltuğunu ve diş doktorunu sevmeye başlar.

Konya Çocuk Diş Hastalıkları

Bilinçsiz olan ve olayı anlayamayan çocukların diş tedavisinde de farklı yöntemler kullanılarak, tedaviden kötü etkilenmemesi ve sürecin iyi geçmesi sağlanır. Sedasyon ile tedavi buna bir örnektir. Bu yöntemde çocuğun etkilenmemesi için diş hekimi uyutarak tedavi eder. Konya çocuk diş polikliniği çocuklar için özel olarak tasarlanmış ve onları  diş sağlıklarını  korumaya teşvik ederek içerisinde onlar için yapılmış özel bölümler bulunmaktadır. Bu bölümlerde eğlenceli bir şekilde tedavi altına alınan çocuklar korkmadan tedavi edilir. Alanında uzman ve işini severek yapan doktorların bulunduğu Konya çocuk diş sağlığı polikliniği 0-17 yaş grubundaki bebek çocuk ve genç olan herkese hizmet verir. İçerisinde çalışan güler yüzlü ve kaliteli ekibiyle her zaman diğer polikliniklerden farklı olmayı başarmıştır. Hekimlerinin başarısıyla her zaman çok konuşularak herkesin birbirine tavsiye etmesine neden olmuştur. Önceliği çocukları ve çocuklarının sağlığı olan tüm ailelerin ilk adresi Dentova Akademi Konya çocuk diş polikliniğidirSizin de diş ağrısı çeken ve geceleri sizi uyutmayan çocuğunuz ve tanıdığınız varsa güler yüzlü ekibin olduğu bu polikliniğe uğrayabilirsiniz. Unutmayın ki her şeyin başı sağlıktır. Ve dişler yaşamsal faaliyetlerin sürdürülmesi için önemli bir yere sahiptir.

Konya Pedodonti - Çocuk Diş Doktoru

Konya Çocuk diş hekimliği olarak da bilinen pedodonti bebeklikten 16 yaşına kadar ağızda bulunan süt ve daimi dişlerde meydana gelen her türlü diş çürüğü, travma ve kalıtımsal problemlerin tedavi edildiği diş hekimliği branşıdır.

Diş dolgusu, amputasyon, kanal tedavisi gibi tedavilerin yanında günümüzde tanı prosedürlerinin uygulanması, çürük oluşumunun engellenmeye çalışılması, çürük ve travmaya bağlı olarak diş kayıplarının engellenmesi ve çocuklarda oral hijyen alışkanlığının kazandırılması gibi misyonları da içermektedir.

Telefon
WhatsApp