Dentova Akademi

Konya Uyutarak Diş Tedavisi - Sedasyon

  • Anasayfa
  • Konya Uyutarak Diş Tedavisi - Sedasyon
Konya Uyutarak Diş Tedavisi - Sedasyon

Konya Uyutarak Diş Tedavisi

Dişlerin yapısında bulunan bazı sorunlar zamanla artan ağrılara ve dayanılmaz acılara neden olur. Çürükler, diş eti sorunları ve diş kırıkları bunlardan bazılarıdır. Dişlere gereken özenin gösterilmediği ve bakımının düzgün bir şekilde yapılmadığı zamanlarda küçük ve az ağrıyan bu dişler, tedavisi gecikince ağrıyı arttırarak önüne geçilemez hallere dönüşür. Alanında uzman olan diş hekimi bunu hemen anlar ve en kısa zamanda tedavi edilmesine karar verir. İşlemi uzun sürecek olan çocuk ve yetişkinlerin tedaviden korkması ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerleyip sonlanması için genellikle zihinsel engelli, küçük çocuklar ve yaşlılara yapılan yöntem konya uyutarak diş tedavisi yapmaktır. Bu tedavi yöntemiyle endişe içinde olan ve korkan birey, sedasyon ile tedavi edilerek, tedavi süresinde geçen zaman hem doktor hem de hasta için daha verimli bir hal almaktadır.

Konya Uyutarak (sedasyon) diş tedavisi nasıl yapılır?

Herhangi bir riski bulunmayan bu konya uyutarak diş tedavisi yöntemi anestezi ekibi ve çocuk diş hekimi  tarafından yapılmalıdır. Bu işlemin genel anesteziden farkı, hastanın solunumu makinaya bağlı değildir ve normal akışında devam eder.

Konya Uyutarak Diş Tedavisi

Hastadan tedavi öncesi bir şey yememesi istenilen bu tedavide, hastanın anestezi uzmanı yardımıyla damar yolu açılır ve ilaç verilerek uyuması sonrasında ise uyutarak diş tedavisi yapılır. Tedavi bittikten sonra ilacın kesilmesi ve hastanın kısa bir süre içerisinde kendine gelerek tedavisinin tamamlanması sağlanır. Hasta erken uyanır ve hiç bir şekilde aksaklık olmaz.

Sedasyon Faydaları

Tedavi süresince hiç bir ağrı ve acının hissedilmediği uyutarak diş tedavisi yönteminde bazen tek seansta bile tedavi biter. Sedasyon ile diş tedavisi yaptıran hastalar özellikle  çocuklar başta olmak üzere bu işlem tamamlandıktan sonra dişlerine yapılan hiç bir şeyi hatırlamaz ve  sonraki diş kontrollerine daha uyumlu bir şekilde giderler. Psikolojik ve bedenen etkilenmezler.

Uyutarak yapılan diş tedavisi ücreti ve aklınıza takılan sorular için, kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon
WhatsApp