Dentova Akademi

Konya Diş Dolgusu & Kompozit Diş Dolgusu & Fiyatları

  • Anasayfa
  • Konya Diş Dolgusu & Kompozit Diş Dolgusu & Fiyatları
Konya Diş Dolgusu & Kompozit Diş Dolgusu & Fiyatları

Konya Diş Dolgusu

Estetik dolgular denilince genel olarak kompozit dolgular akla gelir. Hem ön bölge hem de arka bölgedeki dişlere uygulanabilir. Diş çürüğü, kırık, diş boşlukları, renklenme, diş hassasiyeti vb. durumlarda yıllardır güvenli bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Diş yüzeyinden en az şekilde madde kaybı sağlanarak uygulanabilir. Hatta bazı durumlarda diş üzerinden hiçbir aşındırma yapılmadan uygulanabilir.

Diş hekimliğinde oldukça çok tercih edilen estetik diş dolgusu hekimler tarafından kompozit dolgu olarak adlandırılır. Hastanın orijinal diş rengine göre ayarlanan ve görsel olarak doğal diş minesinden ayırt edilemeyen dolgulara estetik dolgu diğer adıyla kompozit dolgu adı verilir. Bunlar uzman bir diş hekimi tarafından tasarlanır. Şekil ve renk olarak doğal diş formundan farkı yoktur. Konya diş dolgusu konusunda oluşturulan birçok alternatifle sağlıklı gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Estetik dolgular sağlık açısından faydalı olduğu gibi görüntü olarak da harika görünürler. Profesyonel bir uzmandan destek alarak doğal ve güzel bir gülüşe sahip olmanız mümkündür.

Konya Diş Dolgusu - Estetik Dolgu Uygulaması Neden Gerekir?

Estetik bilincinin gelişmesi ile birlikte artık herkes beğenmediği kusurları için doktorlara başvuruyor. Bu bakımdan diş hekimlere olan başvurular da çoğunluktadır.  Dişlerindeki sorunlarından şikayetçi olanlar son teknoloji dolgu malzemeleri tercih eden ve uzman kadrosu olan bir merkez sayesinde hayalini kurduğu dişlere sahip olacaktır.

Diş tedavilerinde tercih edilen estetik dolgular hem görsel hem de fonksiyonel olarak tatmin edicidir. Yapılan dolguların renk ve şekil olarak doğal dişlerle aynı olması, dolgu sınırlarının görünmemesi ve kişinin dolguyu kendi dişinden ayırt etmemesi istenen asıl hedef olmaktadır.

Konya Kompozit Diş Dolgusu - Estetik Dolgular Dayanıklı Mıdır?

Yıllardır metal dolgulara olan ilgi fazlaydı. Metal dolguların daha fonksiyonel ve dayanıklı olduğuna inanılıyordu. Gelişen teknoloji ile birlikte malzeme içeriği sağlamlaştırılmıştır. Estetik dolgular diğer malzemelere oranla daha uzun ömürlü, estetik ve sağlıklı bir yapıda olmaları nedeniyle oldukça tercih edilen malzemelerdir.

Estetik Dolgu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Estetik dolgu işlemi restore edilecek diş sayısı ve işin karmaşıklığına bağlı olarak farklı zamanlara sahiptir. Eğer 4 – 6 dişi restore edilecekse işlem 5- 7 saat arası sürer. Ön dişler düzeltilecekse 2 – 4 hafta sonra yeniden muayeneye gitmeniz gerekir. Muayene esnasında dolgu rengi, malzemesi, yapışması ve mukoza durumu değerlendirilir. Sizin de istekleriniz göz önüne alınarak bir değerlendirme yapılır. Konya estetik diş dolgusu tedavilerimiz sayesinde hayalini kurduğunuz gülüşe sahip olmanız mümkündür.

Estetik Dolgu Sonrası Nasıl Hissedilir?

Yeme, içme, ısırma, çiğneme ve konuşma gibi durumlarda sorun yaşayan birçok insan estetik dolguları tercih etmektedir. Estetik dolgu sayesinde hepsi düzeltilebilir. Dolgudan sonra düzensiz renk ortadan kalkar. Dişler işlem sırasında neme dayanıklı lastikle izole edilir.

Estetik dolgudan sonra dişler de bir miktar diş eti ağrısı hissedilebilir. Bu oldukça normaldir. Hatta bazı hastalar da diş eti kızarır. Dişler yıkanırken hafif bir kanama olur. Diş ve diş etleri aşırı hassaslaşır. Bir süre çiğnenmesi zor besinlerden uzak durmak gerekir. 2 hafta geçtikten sonra hepsi düzene girerek dişlerde uyum başlar. Ardından güzel bir gülüş gelir.

Ayrıca implant hakkında da bilgi almak için tıklayabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp