Dentova Akademi

Konya Protez Diş - Takma Diş - Sabit & Hareketli Protezler

  • Anasayfa
  • Konya Protez Diş - Takma Diş - Sabit & Hareketli Protezler
Konya Protez Diş - Takma Diş - Sabit & Hareketli Protezler

Konya Protez Diş (Takma Diş)

Bir veya daha fazla dişin kaybedilmesi sonucunda ağız sağlığı, estetiği ve konuşma da sıkıntılar yaşanır. Protez teknolojisi sayesinde bu sorunlar ortadan kalkar sağlıklı bir şekilde konuşup gülümseyebilirsiniz. Konya protez diş (takma diş) konusunda gerekli araştırmaları yaparak profesyonel bir seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Diş hekimliğinde protez tercih edilmesi kaybolan dişlerin ve dokuların, konuşmaya katkılarını, çiğneme fonksiyonlarını ve estetiğini geri getirir. Böylece ağız ve diş sağlığınızı korumuş olursunuz. Protezler sabit ve hareketli protez olmak üzere iki gruba ayrılır. Sabit olanlar kuron ve köprüdür. Hareketli olanlarsa tam, bölümlü, immediat, diş ya da implant üstü protezlerdir.

Diş Protez Türleri Nelerdir?

Dişler sindirim sisteminin önemli parçaları arasında yer alır. İnsan sağlığı için son derece önemlidirler. Diş tedavisine yeni bir soluk getiren protezler diş çürümesi, kırılması ya da dolgusunun yetersiz kalması gibi sebeplerden dolayı uygulanan bir yöntemdir. Uygulanan tedavi sayesinde hasta sağlıklı dişlere sahip olur. Diş protez türlerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Sabit diş protezi: ağız içine yapıştırılırlar. Kişinin kendi dişi kullanılarak üretilir. Zirkonyum ve lamine restorasyonlar vardır.
  • Hareketli diş protezi: eksik dişlerin yerini alan apareyler hasta tarafından takılıp çıkarılır. Doğal dişlerin olduğu ama sabit protez için yetersiz kalınan vakalarda uygulanır. Total, parsiyel, immediat ve implant üstü protez çeşitleri vardır.

Diş Protezinin Avantajları

Günümüzde ağız ve diş sağlığı konusunda sorun yaşayan hastalar için oluşturulmuş harikulade avantajlar mevcuttur. Eğer yeme, içme ve konuşma gibi günlük rutinlerde sorun yaşıyorsanız muhakkak uzmanlardan destek almanız gerekir. Konya diş protez – ( protez diş uzmanı) konusunda profesyonel bir destekle sağlıklı bir gülüş sizinle olacaktır.

Diş protezinin sunduğu birçok avantaj vardır. Öncelikle çiğneme, ısırma ve konuşma gibi sorunlar düzelir. Bununla birlikte sağlıklı bir şekilde gülümseyerek kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Diş Protezi fiyatları

Günümüzde diş protezine olan ilgi son derece artış göstermiş durumdadır.  Dişlerinizde yaşadığınız problemler için uygun bir merkeze giderek bir uzmandan destek alabilirsiniz. Diş protez fiyatları ağızdaki diş yapısına, kullanılan malzemeye göre değişikliler gösterir. Detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp