Dentova Akademi

Konya Zirkonyum Porselen Diş Kaplama & Fiyatları

 • Anasayfa
 • Konya Zirkonyum Porselen Diş Kaplama & Fiyatları
Konya Zirkonyum Porselen Diş Kaplama & Fiyatları

Konya Zirkonyum Porselen Diş Kaplama

Dişleriniz çeşitli sebeplerle yıpranıp erozyona uğradığında diş hekiminizin uygulayacağı tedavi kaplama tedavisidir. Konya zirkonyum diş kaplama yapan Dentova Akademi kliniğimizde bu işlem rahatlıkla yaptırılabilir. Zirkonyum isminin kökeni Arapça “kırmızı” kelimesi olan “zarkun” ya da Arapça altın demek olan “ zargun” kelimesinden geldiği düşünülmektedir. Diş kaplamaları geçmişte ağırlıklı olarak porselen ile yapılırdı. Ancak zirkonyuma oranlar hem doğal diş rengi ile tam uyuşmayan porselen zirkonyum kadar sağlamda değildi. Tıp dünyasındaki teknolojik gelişmeler sonucunda estetik kaygılar da düşünülerek zirkonyum diş kaplama malzemesi olarak kullanılmaya başladı. Zirkonyum kaplamanın getirdiği en iyi yeniliklerden birisi de artık kaplama işlemlerinde metal destek kullanılmamasıdır. Bu sayede doğal diş rengi ile tam uyumu sayesinde hastalar sosyal hayatlarında daha özgüvenli hareket etmektedirler. Konya zirkonyum diş kaplama yapan kliniğimiz ve hekimlerimiz bu konuda yanınızdadır. Çevre illerden bu konuda tedavi isteklerini de karşılamaktadırlar.

Konya Zirkonyum Diş Kaplama Neden Yaptırmalısınız?

Diş Eti Sağlığınızı Bozmaz; Yukarıda da bahsettiğimiz metal destekli olmaması ve doğal diş ile aynı renkte olması bu kaplamayı tercih etmemiz için en büyük nedenlerden. Eğer dişleriniz tedavi edilmiş, kanal tedavisi yapılmış ise ağzınızda herhangi bir probleme sebebiyet vermeyecektir. Ancak bu kaplamanın bir özelliği de ışık geçirmesidir. Bu sayede diş eti sağlığınızı ve komşu dişlerin sağlığını riske atmazsınız. Diş etlerinizde kararma ya da morarma gibi bir renk değişimi meydana gelmez. Bunun en temel özelliği diş eteriyle zirkonyumun uyumudur. Diğer kaplama çeşitlerinde diş etlerinde renk değişimi oluşması kaçınılmazdır.

Zirkonyum Porselen Diş Kaplama Özellikleri

 • Diş Hassasiyeti Yaratmaz; Zirkonyum kaplamalar dişlerde soğuk ve sıcak hassasiyeti oluşturmaz. Çünkü zirkonyum kaplamalar sıcağa karşı dayanıklıdır. Dişinizi dış etmenlerden iyi bir şekilde korur.
 • Metale Alerjiniz Var İse; bu kaplama tam size göre çünkü diğer kaplamalar metal ile desteklenir. Zirkonyum metal gerektirmediği gibi şeffaf yapısı sayesinde mat bir görünüme sebep olmaz. Doğal dişlerinizden ayırt edilemez.
 • Ağızda Tat Değişimi Olmaz; Zirkonyum kaplamanın metal ile uygulanmaması sebebiyle ağızda tat değişimi probleminiz olmayacaktır. Ağız hijyenine dikkat ettiğiniz sürece uzun yıllar bu kaplamayı kullanabilirsiniz.
 • Kolay Leke Tutmaz; Çay ve sigara tüketiyorsanız en büyük problemlerinizden birisi de dişlerinizdeki lekelenmelerdir. Zirkonyum kaplamalar bu lekeleri kolay kolay tutmaz Ancak bu ağız hijyeninize dikkat etmemeniz gerektiğini ortaya çıkarmaz. Günde en az 2 kere dişlerimizi mutlaka fırçalamalıyız. Ayrıca diş ipi ve ağız gargaralarıyla bu temizliği pekiştirmeliyiz. Ara yüz fırçanızı kaplama olan dişlerinizde dikkatli kullanmanız önerilir.

Zirkonyum Porselen Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

 • Dişinizdeki hasar diş hekiminiz tarafından tespit edilir. Dişteki erozyon kaplama yapılması gerekecek kadar ciddiyse diş hekiminiz kaplama tedavisine karar verebilir.
 • Kaplama işlemi için lokal anestezi uygulanır. Anestezi yapılmadan önce kronik bir rahatsızlığınız varsa lütfen diş hekiminize bildiriniz.
 • Kaplama yapılacak diş törpülenerek inceltilir. Kaplamanın oturacağı bu kısım dikkatli düzeltilmelidir. Yanlış yapılacak bir işlem dişin tamamen kaybedilmesine sebep olabilir.
 • Bu inceltme işleminden sonra ağız içi dezenfekte edilerek temizlenir.
 • Diş ölçüsü alınarak zirkonyum kaplamanız sipariş edilir. Bu esnada doğal dişlerinizin rengi skaladan tespit edilip işaretlenir.
 • Zirkonyum kaplamanız hazırlanana kadar dişinize geçici bir kaplama uygulanır. Bunun sebebi inceltilen dişinizin diğer dişlere ve yumuşak dokulara zarar verme ihtimalidir.
 • 7-10 gün içerisinde zirkonyum kaplamanız hazır hale getirilir. Burada tıbbi teknolojinin gelişmesiyle sıfır hata performansıyla üretim yapılır.
 • Gelen kaplama ölçümlerin kontrol edilmesi amacıyla geçici olarak dişe takılır. Hasta bu esnada konfor bakımından bir problem oluşturursa kaplama çıkarılıp revizyona gönderilir.
 • Doğru ölçülerle konfor yakalandığında kalıcı olarak dişe uygulanır.
 • Diş hekiminizin uygun göreceği periyotlarla hasta kontrole çağırılır.

Konya zirkonyum diş kaplama işlemini uzman hekimlerimizle birlike kliniğimizde gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Telefon
WhatsApp