Dentova Akademi

Konya Diş Eti Tedavisi & Diş Eti Hastalıkları - Periodontoloji

  • Anasayfa
  • Konya Diş Eti Tedavisi & Diş Eti Hastalıkları - Periodontoloji
Konya Diş Eti Tedavisi & Diş Eti Hastalıkları - Periodontoloji

Konya Diş Eti Tedavisi

Konya diş eti tedavilerini yaptığımız Dentova Akademi kliniğimizde, diş eti hastalıklarınız uzman hekimlerimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Diş etlerinin zamanla iltihaplanmasına ve hastalanmasına neden olan diş taşı, renklenme ve kötü yapılmış restorasyonların uzaklaştırılmasıdır. Diş eti rahatsızlıklarında kullanılabilecek özel ilaçlar bulunmamaktadır. Sağlıklı bir bireyde yapılacak diş taşı temizliği diş etlerinin sağlığına kavuşması için genellikle yeterli olur.

Konya Diş Eti Hastalıkları - Diş taşı temizliği zararlı mıdır?

Diş taşı temizliği kesinlikle zararlı değildir. Genellikle diş taşı temizliğinden sonra meydana gelen geçici hassasiyet hastaları bu soruyu sormaya yöneltmektedir.

Konya Diş Eti Tedavisi - Diş taşı temizliği ağrılı bir tedavi midir?

Diş taşı temizliği sırasında genellikle ağrı olmaz. Ancak diş eti çekilmesi meydana gelmişse hassasiyet fazla olduğunda ağrı duyulabilir. Bu durumda ilgili dişlere yapılacak lokal anestezi ile tedavi ağrısız hale dönüşmüş olur. Diştaşı temizliğinden sonra geçici bir hassasiyet meydana gelebilir. Bu dönemde özellikle ilk hafta hassasiyet önleyici macunlar ile bu süreç daha rahat atlatılabilir.

Konya Diş Eti Tedavisi - Diş taşı temizlğine ihtiyacım olduğu halde tedavi olmazsam ne olur?

Bu tedaviye ihtiyaç olduğu halde tedaviden kaçma durumunda zamanla diş taşı miktarı artacağından daha fazla bakteri bitilimi ve daha fazla diş eti çekilmesi meydana gelir. Geçen zaman içerisinde diş eti çekilmesini takiben diş kemiğinde de erime meydana gelir. Dişlerin sallanmasına sebep olan bu süreç sonunda dişler kaybedilebilir. Oysa ki bu süreci başlayan diştaşı oluşuna karşı en başta basit bir diştaşı temizliği bu diş kayıplarını önleyebilecektir.

Diş etlerinin ihtihaplanmasına ve diş eti çekilmesine neden olan diğer faktörler nelerdir?

Bu faktörler genel olarak kötü yapılan ya da eskimiş porselen kaplama ve dolgulardır. Bunlar diş eti hastalıklarının sebebi olan bakterilerin birikimine neden olurlar Bu restorasyonaların yenilenmesi ve düzenli ağız bakımı ile diş etleri sağlığına kavuşabilecektir.

 

Telefon
WhatsApp