Dentova Akademi

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Diş Beyazlatma İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Beyaz ve sağlıklı dişler, kişilerin estetik bir gülüşe sahip olması adına son derece önemli bir

Beyaz ve sağlıklı dişler, kişilerin estetik bir gülüşe sahip olması adına son derece önemli bir unsurdur. Dişlerindeki yapısal, renksel ve şekilsel bozukluklar bulunan kişiler, çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalmalarına neden olabilmektedir. Son dönemlerde popülerlik kazmaya başlayan ve Konya diş hekimlerimiz tarafından da sıklıkla uygulanan diş beyazlatma işlemi, kişilerin daha beyaz dişlere sahip olması adına yapılan bir uygulamadır. Diş beyazlatma işlemleri, dişlerin yüzeyinde yer alan gözenekli mine yapılarında oluşan inorganik, organik ve renkli maddelerin jeller ile temizlenmesi işlemine verilen isimdir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Çocukluk döneminde diş oluşumu sırasında meydana gelen yapısal bozukluklar, gündelik yaşantı sırasında tüketilmekte olan renkli besinler, çay, sigara ya da kahve gibi, içme sularındaki flor, anne karnında ya da bebeklik döneminde aşırı antibiyotik tüketilmesi gibi çeşitli nedenler, kişilerin dişlerinde renk değişikliklerine sebep olabilmektedir. Dişlerdeki renk değişiklikleri iç ve dış renk değişiklikleri olarak iki gruba ayrılmaktadır ve bu renk değişiklikleri, Konya diş beyazlatma merkezimiz uzmanları tarafından iki şekilde tedavi edilmektedir.

Power Bleaching adı ile bilinen ofis ortamında yapılan beyazlatma işlemleri, beyazlatıcı ışık ve jel kullanılarak yapılmaktadır. Son derece etkili olan bu işlem, diş renklerinin üç ya da dört ton açılmasını sağlamaktadır.

Home Bleaching yanı ev ortamında diş beyazlatma ise kişilere özel hazırlanan jellerin plastik ağızlıklara aktarılması ile yapılmaktadır. Kişilerin bu ağızlıkları gün içinde dört ile sekiz saat arasında takması gerekmektedir ve dişler bir hafta içinde istenilen beyazlığa ulaşmaktadır.

Beyazlatma İşlemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dentova ağız ve diş sağlığı diş polikliniği şubemizde yapılan işlemler sonunda, kişilerin dikkat etmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. İşlem sonrası dikkat edilecek en önemli şey, dişlerin sıcak ve soğuğa daha hassas olacağıdır. Ayrıca yapılan uygulama sonrasında hastaların ilk etapta uyması gereken bir diyet programı bulunmaktadır. Uygulama yapılan kişiler için ilk üç gün son derece önemlidir ve bu kişilerin bu günler dahilinde özellikle renk verici içecek ve yiyecek tüketmesi yasaktır. Kahve, çay, sigara, vişne, salça, karamel, çikolata ve kırmızı şarap gibi renk verici besinler işlem oturana kadar tüketilmemelidir. Aksi halde, uygulama sonunda elde edilen beyazlığın kaybolması ve renk farklılıklarının geri dönmesi kaçınılmaz olacaktır.

Diğer Bloglar

Telefon
WhatsApp