Dentova Akademi

Diş Muayenesi Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

  • Anasayfa
  • Diş Muayenesi Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Muayenesi Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Diş Muayenesi Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Diş muayenesi diş ve diş eti ile ağız sağlının kontrol edilmesi amacı ile diş doktorları

Diş muayenesi diş ve diş eti ile ağız sağlının kontrol edilmesi amacı ile diş doktorları tarafından gerçekleştirilen muayenen işlemleridir. Doğabilecek sorunların belirlenebilmesi tedavi için planlama yapılması, hastanın ihtiyaçlarının tespit edilebilmesi diş muayenesinin yapılması gereklidir.

Bilindiği üzere vücudumuzda sindirim ağız ile başlar. Ağzımız sindirime başlarken çeşitli gıdalar ile temas halinde olduğu için mikroorganizmaların üremesi için oldukça elverişli bir organdır. Bu sorunlarla karşılaşmamak için ağız ve diş muayenesinin yapılması, ve ağız temizliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ağız temizliğine dikkat edilmesi ile veya farklı sebeplerle ortaya çıkan problemler diş ve diş eti rahatsızlıkları ile sonuçlanabilir. Bu aşamada rahatsızlığın neden kaynaklandığını tespit etmek için devreye diş muayenesi girmektedir. Diş muayenesi ağızda yaşanan rahatsızlığa sebep olan faktörleri tespit edilmesini sağlar, ancak bazı durumlarda çeşitli tetkikler yapılması gerekebilmektedir.

Diş Muayenesi Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalıdır?

Akıllara hangi sıklıkla diş hekimine gitmek gerektiği soruları gelebilir. Bu konuda en iyi periyod 6 aydır. Herhangi ağız ve diş sorunu yaşamasanız dahi 6 aydan 6 aya kontrole gitmeniz, İlerde size sorun yaşatabilecek problemleri öncesinde fark etmenizi sağlar. Eğer sağlıklı diş yapısına sahip olmak isterseniz ve bu diş yapısını korumak isterseniz düzenli şekilde diş muayene yaptırmanız gerekmektedir. Bu alanda hizmet veren  klinikler ile iletişim kurabilirsiniz. Dentova Akademi kliniğimiz, Konya diş muayenesi bölümünde hizmet veren bir kliniktir. İmplant tedavisidiş teli tedavisiortodonti ve protez diş gibi alanlarda hizmet sunmaktadır. Muayene olmak için kliniğimiz ile iletişimi kurarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Kliniğimizde bulunana uzman hekimler ile muayene sürecini uygun ve rahat şekilde geçirebilirsiniz.

Diğer Bloglar

Telefon
WhatsApp