Dentova Akademi

Ortodonti İle Hangi Problemler Tedavi Edilir

  • Anasayfa
  • Ortodonti İle Hangi Problemler Tedavi Edilir
Ortodonti İle Hangi Problemler Tedavi Edilir

Ortodonti İle Hangi Problemler Tedavi Edilir

Ortodonti, tek başına ya da çene-yüz veya kozmetik diş hekimliği ile birlikte kullanılabilen çok yönlü

Ortodonti, tek başına ya da çene-yüz veya kozmetik diş hekimliği ile birlikte kullanılabilen çok yönlü diş hekimliği dalıdır. Ortodonti ile tedavi edilen genel durumlardan bazıları şunlardır:

Anteroposterior(hem öne hem de arkaya yönelik) sapmalar: Bir çift kapalı çene arasındaki uyumsuzluk, anteroposterior bir tutarsızlık veya sapma olarak bilinir. Bu tür bir uyumsuzluğun bir örneği, bir üst-yanma (üst dişlerin alt dişlerden daha ileriye doğru olduğu yerde) ya da bir alt-üst (alt dişlerin daha sonra üst dişlerde ileriye doğru ilerlediği) olacaktır.

Çapraşıklık: Yaygın bir ortodontik problemdir. Erişkin dişlerin normal büyümesi ve gelişimi için yetersiz bir alan olduğunda ortaya çıkar. Bu çapraşıklık diş teli tedavisi ile düzeltilebilir.

Estetik sorunlar: Güzel bir gülümseme, tek bir yanlış hizalanmış diş tarafından gölgelenebilir. Bu diş, ortodontist tarafından kolaylıkla ve doğru bir şekilde yeniden düzenlenebilir. Alternatif olarak, ortodontistler ayrıca dudakları, çene veya yüzü yeniden şekillendirmek ve yeniden yapılandırmak için de çalışabilirler.

(Sitemizde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.)

Diğer Bloglar

Telefon
WhatsApp