Dentova Akademi

İmplant Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Anasayfa
  • İmplant Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İmplant Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İmplant Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İmplant en genel kavramı ile yapay diş anlamına gelmektedir. İmplant tedavisi kişilerin eksik dişleri için

İmplant en genel kavramı ile yapay diş anlamına gelmektedir. İmplant tedavisi kişilerin eksik dişleri için uygulanan tedavi yöntemidir. İmplant, eksik olan diş bölgelerinden çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılan vidalardır. Çeneye yerleştirilen vidaların üzerinde diş protezi yerleştirilir. İmplant tedavisinde diğer dişlerinize zarar verilmez. Bu nedenle avantajlı bir tedavi şeklidir. Çene kemiğine yerleştirilen vidalar diş kök görevi görür. Böylelikle doğal dişiniz ile yaptığınız aktiviteleri implant ile de yapabilirsiniz. İmplant tedavisinde % 98’lik bir başarı oranı mevcuttur. Bu başarı oranı önemli ölçüde yüksek olmasına rağmen az ölçüde meydana gelebilecek başarısızlık olasılığından dolayı bazı implant tedavilerinde garanti verilmektedir.

İmplant Diş Tedavisi Hakkında Önemli Bilgiler

Diş kaybında meydana gelen çene erimesi implant tedavisi ile durdurulabilir. İmplant tedavisi ile ilgili arama yapıyorsanız dentova polikliniği ile iletişim kurabilirsiniz. Uzman ekiplerden oluşan bu poliklinikte implant tedavisini uygun fiyatlar ile yaptırabilirsiniz.

İmplant tedavisi yapılabilmesi için bireyin 18 yaşının üstünde olması gerekmektedir. Bu yaşın altındaki bireylerde çene ve yüz gelişimi tamamlanmamış olacağından 18 yaş altı bireyler implant tedavisi yaptıramaz.

Tedavi yapılmadan önce röntgenler ile kişinin çene yapısı öğrenilir. Çene yapısı öğrenilerek kişinin tedaviye uygun olup olmadığı tespit edilir. Şeker hastalığı bulunan bireylerde tedavi yapılmadan önce hastalığın düzene girmiş olması şarttır. İmplant tedavisi için gerekli şartlar sağlandıktan sonra tedavi başlar. Tedavi sırasında hastalar acı hissetmez. İlerleyen süreçlerde hafif ağrılar hissedilebilir. Eksik dişlerin telafi edilmesi, doğal diş hissi oluşturması, yeme içme gibi durumlarda rahatsızlık yaşanmaması, doğal diş gibi görünmesi tedavinin avantajlarından birkaçıdır.

İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?

İmplant tedavisi araştırıldığında en çok merak edilen konu Konya implant fiyatları olmaktadır. İmplant fiyatlarında bazı noktalar belirleyici olmaktadır. Fiyatlar eklenecek diş sayısına, çene yapısına, hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. İmplant fiyatları implantın kalitesine göre de değişiklik göstermektedir. Tedavi sonrası hastanın hekimlerin öngördüğü şekilde hareket etmesi tedavinin daha hızlı sonuç vermesini sağlayacaktır.

Ayrıca garanti süreleri implant fiyatında değişiklik oluşturabilecek etkendir. Bazı klinkler implant tedavisi fiyatına ömür boyu garanti verirken, bazı klinklerin garanti süresi daha az olabilmektedir.

Diğer Bloglar

Telefon
WhatsApp