Dentova Akademi

Diş Teli Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

  • Anasayfa
  • Diş Teli Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?
Diş Teli Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Diş Teli Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

Diş teli tedavisi en sık kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Bu tedavi yöntemi ile ilgili genelde merak

Diş teli tedavisi en sık kullanılan tedavi yöntemlerindendir. Bu tedavi yöntemi ile ilgili genelde merak edilen diş talinin nasıl takıldığıdır. Diş teli tedavisi sanıldığı gibi zor bir tedavi şekli değildir. Ayrıca diş teli tedavisi kalıcı bir tedavi yöntemidir. Diş teli takılmadan önce hastanın genel durumunun muayenesi yapılır. Muayenenin bitmesi ile hastanın diş ölçümleri alınır. Dişlerin durumu kayda alınır. Hastanın dişleri dijital ortamda fotoğraflanır. Hastanın dişleri farklı açılardan fotoğraflanır. Analizlerin yapılmasıyla hastaya uygun olan gülümseme tasarımı belirlenir. Bu hazırlıklar tamamlandığında tedavi başları. Diş teli takılma aşamasında dişlerin kuru olması gereklidir. Dişlerin kuru kalmasını sağlamak için hastanın ağzına ekartör yerleştirilir. Ekartör dudak ve yanakların dişe temas etmesini engelleyen bir çeşit plastiktir. Ekartör ağza yerleştirildikten sonra diş telleri diş teli yapıştırıcısı ile dişlerin üzerine yapıştırılır. Tedavinin doğru ve titiz yapılması önemli bir husustur.  Eğer diş teli tedavisi hakkında araştırma yapıyorsanız kliniğimizden randevu alabilirsiniz. Uzman ekiplerden oluşan kliniğimizde ağız sağlığı ile ilgili konularda yardım alabilirsiniz.

Diş Teli Nasıl Çıkartılır?

Diş teli çıkarma işlemi özel pensler aracılığı ile yapılır. Oldukça basit ve pratik işlemler ile diş teli yerinden çıkartılır. Tıpkı diş teli takma işleminde olduğu gibi diş teli çıkarma işleminde hasta acı hissetmez. Genelde hastanın diş telinin çıktığını anlayamayacağı kadar hızlı şekilde işlem biter. Teller çıkarılması ile dişlerin üzerinde bulunana yapıştırıcılar temizlenir. Temizleme işlemi genelde 15 dakika civarı sürmektedir. Bu işlemin bitmesi ile dişler lekelerden arınır. Bütün dişlerin temizlenmesi ortalama 25 ile 30 dakika arasında sürebilir

Diş Teli Fiyatları

Günümüzde Diş teli fiyatları duruma göre değişiklik gösterebilmektedir. Hastanın genel durumu, tedavi şekli, tedavi süresi gibi birçok benzer etken fiyatlarda değişikliğe sebep olabilir.  Ayrıca diş teli uygulamasında diş telinin kalitesi ve şeffaf olup olmamasına göre fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Konya diş teli fiyatları için kliniğimize başvurarak detayları öğrenebilirsiniz. Kliniğimizdeki alanında uzman hekimler tarafından muayene edilerek gerekli bilgilendirmelerin ardından en uygun fiyatlar ile diş teli tedavisi yaptırabilirsiniz.

Diğer Bloglar

Telefon
WhatsApp